ROCAL 20 afkalkningspumpe
Rothenberger ROCAL 20 afkalkningspumpe 230 V, 40 l/m
| Varenummer | RO-61100 |
| EAN | 4004625611005 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Afkalkningspumpe til varmevekslere, vandrør, vandtanke samt varme- og køleanlæg.
- Med vending af vandstrømmen fjernes selv genstridige kalkaflejringer meget effektivt
- Godkendt til væsketemperaturer op til 50°C for effektiv afkalkning
- Afkalkningsmidlet cirkulerer konstant, hvilket forhindrer skader opstået af gasudvikling under afkalkningen
Produktinformation
| Brand | Rothenberger |
| Strømkilde | Kabel |
| Spænding (volt) | 230 V |
| Effekt (watt) | 150 W |
| Frekvens | 50 Hz |
| Kapacitet (L) | 15 |
| Tilslutning | R 1/2" |
| Bruttovægt (kg) | 9,515 |
| Nettovægt (kg) | 8,315 |
| Produktvægt (kg) | 9,9 |
| EU Konformitetserklæring (DoC) | RO-61100_DoC.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
RO-61100_P1.jpg | 223 KB | .jpg |