FL 220 HV m/FR50 (blød taske)
geo-FENNEL FL 220 HV rotationslaser med modtager FR 50 i blød taske
| Varenummer | GF-F220020 |
| DB nummer | 2139736 |
| EAN | 4045921014985 |
| Kolli | 8 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Fuld automatisk selvnivellerende horisontal og vertical laser. 3 knapper gør betjeningen nem og brugervenlig.
- Arbejdsområde 400 meter
- Rotationshastighed 600 omdr./min.
- Nøjagtighed vandret på ± 1,0 mm / 10 m
- Nøjagtighed lodret på ± 1,5 mm / 10 m
Leveres med FR 50 modtager med klemme til stadie, Li-Ion genopladeligt batteri med oplader og blød taske.
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Kolli | 8 |
| Nøjagtighed | ± 1 mm/10 m (vandret) ± 1.5 mm/10 m (lodret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 54 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 20 timer (NiMH) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | NiMH |
| Funktioner | Tilt-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret og lodret) |
| Omdrejninger | 600 rpm |
| Rækkevidde Ø, med modtager (m) | 1200 m |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 2 år |
| Leveres med | Modtager FR 50 med beslag, Li-Ion genopladeligt batteri med oplader og blød taske |
| UN-nummer | UN 3496 |
| Bruttovægt (kg) | 4 |
| Nettovægt (kg) | 3,5 |
| Produktvægt (kg) | 3,5 |
| Betjeningsvejledning | FL-220_Betjeningsvejledning_GF-F220000K_GF-F220000_FR50_A5_06-2025_WEB.pdf |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | GF-NiMH_Sikkerhedsdatablad.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F220000_GF-F220020_P1.jpg | 8530 KB | .jpg |
|
GF-F220020_P3.jpg | 8061 KB | .jpg |
|
GF-F220020_FR50_leveringsomfang.png | 15985 KB | .png |
|
GF-F2200XXX_M1.jpg | 579 KB | .jpg |