FL 115 H m/FR 50 komplet
geo-FENNEL FL 115 H rotationslaser med modtager FR 50 kompletsæt
| Varenummer | GF-F211001K |
| DB nummer | 1942024 |
| EAN | 5703572211014 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Den nye standard for vandrette rotationslasere
- Ny innovativ lavfriktionsdrevmekanisme og selvnivellerende modul
- Nøjagtigt, robust og temperaturstabil
- Lavfriktionsdrev til reduceret støjgenerering
Forbedret ydeevne
- Ekstra langt arbejdsområde
- Rotationshastighed 800 omdr./min. Til optimal brug med maskinstyringsmodtagere
- Øget nøjagtighed på ± 0,5 mm / 10 m
- Robust fjernbetjening med 100 m rækkevidde
Leveres med: Modtager FR 50 med beslag, fjernbetjening, stadie, trefodsstativ, Li-ion batteri, oplader, batterirum til Alkaline batterier og kuffert
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Model | FL 115 H m/FR 50 komplet |
| Passer til | Modtager FR 50 |
| Nøjagtighed | ± 0.5 mm/10 m (vandret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 66 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 26 timer (Li-Ion) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | Li-Ion batteri |
| Faldfunktion | 1-vejs fald manuelt 2-vejs fald manuelt |
| Fjernbetjening | Ja |
| Funktioner | Mask-funktion Tilt-funktion VWS-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserprikker | Nej |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret) |
| Omdrejninger | 800 rpm |
| Rækkevidde (fjernbetjening) | 100 |
| Rækkevidde Ø, med modtager (m) | 1200 m |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 3 år |
| Leveres med | Modtager FR 50 med beslag, Li-Ion genopladeligt batteri med oplader, batteribeholder til alkaliske batterier, kuffert, fjernbetjening, stativ og stadie |
| UN-nummer | UN 3481 |
| Nettovægt (kg) | 8,648 |
| Produktvægt (kg) | 8,648 |
| Produktlængde (mm) | 240 |
| Produktbredde (mm) | 460 |
| Produkthøjde (mm) | 340 |
| Betjeningsvejledning | GF-F211001K_Manual.pdf |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | GF-F211001K_battery_datasheet.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F211001K_f50_P1.jpg | 2580 KB | .jpg |
|
GF-F2110XXX_M1 | 1011 KB | .jpg |
|
GF-F2110XXX_M2 | 223 KB | .jpg |