FL 115 H m/FR 50
geo-FENNEL FL 115 H rotationslaser med modtager FR 50
| Varenummer | GF-F211001 |
| DB nummer | 1942023 |
| EAN | 4045921010925 |
| Kolli | 3 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Den nye standard for vandrette rotationslasere
- Ny innovativ lavfriktionsdrevmekanisme og selvnivellerende modul
- Nøjagtigt, robust og temperaturstabil
- Lavfriktionsdrev til reduceret støjgenerering
Forbedret ydeevne
- Ekstra langt arbejdsområde
- Rotationshastighed 800 omdr./min. Til optimal brug med maskinstyringsmodtagere
- Øget nøjagtighed på ± 0,5 mm / 10 m
- Robust fjernbetjening med 100 m rækkevidde
Leveres med: Modtager FR 50 med beslag, fjernbetjening, Li-ion batteri, oplader, batterirum til Alkaline batterier og kuffert
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Model | FL 115 H m/FR 50 |
| Kolli | 3 |
| Passer til | Modtager FR 50 |
| Nøjagtighed | ± 0.5 mm/10 m (vandret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 66 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 26 timer (Li-Ion) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | Li-Ion batteri |
| Faldfunktion | 1-vejs fald manuelt 2-vejs fald manuelt |
| Fjernbetjening | Ja |
| Funktioner | Mask-funktion Tilt-funktion VWS-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserprikker | Nej |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret) |
| Omdrejninger | 800 rpm |
| Rækkevidde (fjernbetjening) | 100 |
| Rækkevidde Ø, med modtager (m) | 1200 m |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 3 år |
| Leveres med | Modtager FR 50 med beslag, Li-Ion genopladeligt batteri med oplader, batteribeholder til alkaliske batterier, kuffert og fjernbetjening |
| UN-nummer | UN 3481 |
| Bruttovægt (kg) | 5,5 |
| Nettovægt (kg) | 3,548 |
| Produktvægt (kg) | 3,548 |
| Produktlængde (mm) | 240 |
| Produktbredde (mm) | 460 |
| Produkthøjde (mm) | 340 |
| Betjeningsvejledning | GF-F211001K_Manual.pdf |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | GF-F211001_battery_datasheet.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F211001_F50_P1.jpg | 7110 KB | .jpg |
|
GF-F211001_P2 | 3634 KB | .jpg |
|
GF-F211001_P3 | 4551 KB | .jpg |
|
GF-F2110XXX_M1 | 1011 KB | .jpg |
|
GF-F2110XXX_M2 | 223 KB | .jpg |