FL 105 H m/FR 80-MM komplet
geo-FENNEL FL 105 H rotationslaser med modtager FR 80-MM kompletsæt
| Varenummer | GF-F212078K |
| DB nummer | 2078532 |
| EAN | 5703572212783 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Hurtig og nem at bruge - nu endnu bedre
Den nyeste generation af lasere til vandrette applikationer
- Ny innovativ lavfriktionsdrevmekanisme og selvnivellerende modul
- Nøjagtigt, robust og temperaturstabil
- Lavfriktionsdrev til reduceret støjgenerering
- Øget batterilevetid
Leveres med
- Modtager med klemme til stadie
- Genopladeligt batteri og oplader
- Batterirum til alkaliske batterier
- Kuffert
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Model | FL 105 H m/FR 80-MM Komplet |
| Passer til | Modtager FR 45 |
| Nøjagtighed | ± 1 mm/10 m (vandret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 65 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 36 timer (NiMH) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | NiMH |
| Funktioner | Alarm hvis uden for selvnivellering Tilt-funktion VWS-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret) |
| Omdrejninger | 800 rpm |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 3 år |
| Leveres med | Modtager FR 77MM med beslag, genopladeligt batteri og oplader, batterirum til alkaliske batterier, kuffert, stativ og stadie |
| UN-nummer | UN 3496 |
| Bruttovægt (kg) | 11,5 |
| Nettovægt (kg) | 8 |
| Produktvægt (kg) | 8 |
| Produktlængde (mm) | 240 |
| Produktbredde (mm) | 460 |
| Produkthøjde (mm) | 340 |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | FL105_FL220_FL245_FMR700_FRM800_FRD807EL515_FLG190_Sikkerhedsdatablad.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F212078K_NY.jpg | 1370 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M1 | 814 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M2 | 223 KB | .jpg |