FL 105 H m/FR 80-MM
geo-FENNEL FL 105 H rotationslaser med modtager FR 80-MM
| Varenummer | GF-F212078 |
| DB nummer | 1988961 |
| EAN | 4045921019515 |
| Kolli | 3 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Hurtig og nem at bruge - nu endnu bedre
Den nyeste generation af lasere til vandrette applikationer
- Ny innovativ lavfriktionsdrevmekanisme og selvnivellerende modul
- Nøjagtigt, robust og temperaturstabil
- Lavfriktionsdrev til reduceret støjgenerering
- Øget batterilevetid
Leveres med
- Modtager med klemme til stadie
- Genopladeligt batteri og oplader
- Batterirum til alkaliske batterier
- Kuffert
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Model | FL 105 H m/FR 80-MM |
| Kolli | 3 |
| Passer til | Modtager FR 45 |
| Nøjagtighed | ± 1 mm/10 m (vandret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 65 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 36 timer (NiMH) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | NiMH |
| Funktioner | Alarm hvis uden for selvnivellering Tilt-funktion VWS-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret) |
| Omdrejninger | 800 rpm |
| Rækkevidde Ø (m) | 40 m |
| Rækkevidde Ø, med modtager (m) | 300 m |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 3 år |
| Leveres med | Modtager FR 80-MM med beslag, genopladeligt batteri og oplader, batterirum til alkaliske batterier og kuffert |
| UN-nummer | UN 3496 |
| Bruttovægt (kg) | 6,1 |
| Nettovægt (kg) | 6 |
| Produktvægt (kg) | 6 |
| Produktlængde (mm) | 240 |
| Produktbredde (mm) | 460 |
| Produkthøjde (mm) | 340 |
| Betjeningsvejledning | GF-F212078_Manual.pdf |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | FL105_FL220_FL245_FMR700_FRM800_FRD807EL515_FLG190_Sikkerhedsdatablad.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F212078_P1_NY.jpg | 1121 KB | .jpg |
|
GF-F212078_P2 | 3292 KB | .jpg |
|
GF-F212078_P3 | 7031 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M1 | 814 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M2 | 223 KB | .jpg |