FL 105 H m/FR 50 komplet
geo-FENNEL FL 105 H rotationslaser med modtager FR 50 kompletsæt
| Varenummer | GF-F212001K |
| DB nummer | 1942026 |
| EAN | 5703572212011 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Hurtig og nem at bruge - nu endnu bedre
Den nyeste generation af lasere til vandrette applikationer
- Ny innovativ lavfriktionsdrevmekanisme og selvnivellerende modul
- Nøjagtigt, robust og temperaturstabil
- Lavfriktionsdrev til reduceret støjgenerering
- Øget batterilevetid
Leveres med: Leveres med: Modtager FR 50 med beslag, stadie, trefodsstativ, genopladeligt batteri, oplader, batterirum til Alkaline batterier og kuffert
Produktinformation
| Brand | geo-FENNEL |
| Model | FL 105 H m/FR 50 komplet |
| Passer til | Modtager FR 45 |
| Nøjagtighed | ± 1 mm/10 m (vandret) |
| Beskyttelsesgrad | IP 54 |
| Anvendelsestemperatur | -20°C - +50°C |
| Funktionstid | 36 timer (NiMH) |
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | NiMH |
| Fjernbetjening | Nej |
| Funktioner | Alarm hvis uden for selvnivellering Tilt-funktion VWS-funktion |
| Klasse | Laserklasse 2 |
| Laserprikker | Nej |
| Laserstråle | Rød |
| Nivellering | Selvnivellerende (vandret) |
| Omdrejninger | 800 rpm |
| Rækkevidde Ø (m) | 40 m |
| Rækkevidde Ø, med modtager (m) | 600 m |
| Selvnivelleringsområde | ± 5° |
| Garanti | 3 år |
| Leveres med | Modtager FR 50 med beslag, genopladeligt batteri og oplader, batterirum til alkaliske batterier, kuffert, stativ og stadie |
| UN-nummer | UN 3496 |
| Bruttovægt (kg) | 10 |
| Nettovægt (kg) | 7,5 |
| Produktvægt (kg) | 7,5 |
| Produktlængde (mm) | 240 |
| Produktbredde (mm) | 460 |
| Produkthøjde (mm) | 340 |
| Betjeningsvejledning | GF-F212001K_Manual.pdf |
| Sikkerhedsdatablad (MSDS) | FL105_FL220_FL245_FMR700_FRM800_FRD807EL515_FLG190_Sikkerhedsdatablad.pdf |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
GF-F212001K_NY.jpg | 2552 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M1 | 814 KB | .jpg |
|
GF-F2120XXXX_M2 | 223 KB | .jpg |