Sievert PSI 3380 loddekolbe komplet sæt
Sievert loddekolbe komplet sæt med loddekolbe, 2 gasdåser, loddevand og salmiaksten
| Varenummer | PR-3380-94 |
| DB nummer | 2134736 |
| EAN | 5703572338094 |
Køb online (test)
Beskrivelse
Letvægt loddekolbe i titanium og aluminium, som er velegnet til pladearbejde og VVS-arbejde.
Brænderen er udstyret med en effektiv vindskærm, som indkapsler flammen, hvilket gør loddekolben meget vindstabil og beskytter omkringliggende materiale. Den præcise, indkapslede flamme gør det let at opnå den rigtige temperatur på loddebolten.
- Automatisk piezo-tænding
- Antiflamme-funktion gør det muligt at anvende loddekolben i alle positioner (360°)
- Gasdåsen monteres direkte i håndtaget
- Loddevand til lodning af tagrender og andre dele af kobber, stål m.m.
- Salmiaksten til rengøring af loddejern
Sæt bestående af:
- Sievert PSI 3380 loddekolbe
- 2 x Sievert Ultragas, 60g
- Bera loddevand med pensel, 100 ml
- Rothenberger salmiaksten, 65x45x20 mm
- 2 x dyser
Produktinformation
| Brand | SIEVERT |
| Gasblanding | Propan / Butan / Propylen |
| Indhold (g) | 120 g |
| Indhold (ml) | 220 ml |
| Standard | EN 417 |
| Effekt (watt) | 0,9 kW |
| Gasforbrug | 75 g/h ved 2 bar |
| Bruttovægt (kg) | 3 |
| Nettovægt (kg) | 2,9 |
| Produktvægt (kg) | 2,9 |
| Produktlængde (mm) | 230 |
Download billeder
| Navn | Download | Fil type | |
|---|---|---|---|
|
PR-3380-94_P1 | 3958 KB | .jpg |
|
PR-3380-94_P2 | 4298 KB | .jpg |
|
PR-3380-94_M1 | 12493 KB | .jpg |